День пам’яті з вшанування захисників Дебальцевського плацдарму

18 лютого, у місті Бар Вінницької області відбувся день пам’яті з вшанування захисників Дебальцевського плацдарму.
Захід був ініційований громадською організацією «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів AТО».

Оборона Дебальцевого – це жорстока битва, яка розгорнулася на початку 2015 року, а завершилася 18-19 лютого цього ж року, коли українськими військами було залишено оточений плацдарм. Це один із найбільш кровопролитних і суперечливих епізодів війни на Сході України. Це неймовірні історії подвигів, факти героїзму й світлі образи загиблих, що житимуть у віках.
День пам’яті розпочався з короткого екскурсу на ті події, які відбувалися у 2015 році та демонстрацією хроніко-документальних кадрів про події Дебальцевського виступу, а також хвилиною мовчання вшанували загиблих захисників оборони Дебальцевського плацдарму. За весь час оборони Дебальцівського виступу загинуло 136 та було поранено 331 військовослужбовець ЗСУ.

31 захисник Барського, Шаргородського, Томашпільського районів та Калинівської ОТГ отримав пам’ятний жетон «Дебальцеве – це Україна».

Даний жетон був розроблений Громадською організацією «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів AТО» та виготовлений з чистого срібла. Також на заході відбулося вручення 5 нагород захисникам з Барського району «За оборону Дебальцево».

Анатолій Слівінський також зазначив, що вагому підтримку нашим бійцям надавали волонтери, усі ті, хто долучався до збору допомоги воїнам АТО. Тож він з приємністю вручив ордени «Патріот України» заступнику директора з виховної роботи Барської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Ірині Галкіній та її колезі, вчительці зарубіжної літератури Інні Стаднік, які, до речі, майстерно виконували під час урочистого зібрання роль ведучих.

Захід супроводжувався тематичною концертною програмою та виступами молодих колективів.

Наприкінці заходу для захисників та гостей виступив заслужений артист України Ігор Юрковський.

Після завершення урочистостей відбулося покладання квітів до фотостенду Героїв Небесної Сотні та загиблих земляків – Героїв АТО.


#ДЕБАЛЬЦЕВЕ_ЦЕ_УКРАЇНА
Translate »